Instrukcja (PL), Recenzje: gildia.pl (PL), polter.pl (PL), Wideorecenzja: Boardgames factory (PL)


Pudełko CarcassonneStart w 3 minuty

Czerwony rolnik, rycerz i zbój - Carcassonne

Carcassonne jest naprawdę bardzo prosta. Przekazanie wszystkich zasad zajmuje mniej niż 5 minut. W skrócie polega na losowaniu kafelków z których należy układać mapę. Wylosowanego kafelka nie można położyć byle gdzie, lecz tylko tam gdzie będzie pasować krawędziami - trochę jak w puzzlach albo dominie. Po dołożeniu kafelka gracz ma jeszcze możliwość wstawienia swojego pionka, który w zależności od miejsca pobytu będzie rycerzem (w mieście), zbójem (na drodze), mnichem (w kościele) albo rolnikiem (na polu).


Wygrywa gracz, któremu uda się zebrać najwięcej punktów. Punkty przyznawane są za ukończone miasta, kontrolowane drogi, ukończone klasztory oraz zaopatrywanie ukończonych miast.

Carcassonne w toku

Zasadniczo gra jest prosta, szybka i zdawałoby się pozbawiona negatywnej interakcji, więc w 100% nadaje się na rodzinne granie - względnie w towarzystwie drażliwych znajomych, którzy w innych okolicznościach przyrody mogliby się obrazić np. za atak laserem czy potraktowanie mieczem (zależnie od gry).

Niestety wredni gracze, tacy jak my, są w stanie zepsuć nawet tak łagodną grę jaką niewątpliwie jest Carcassonne. Jak trzeba grać, by Carcassonne objawiło swą ciemną naturę?
Nie. Nie napiszę. Nie będę pozbawiać Was przyjemności z samodzielnego uwredniania :)

 

Chcesz więcej?

 

Chcesz więcej?

Zobacz relacje z imprez zawierające opisy i zdjęcia z Carcassonne:


W skrócie:

  • Plusy: +Prosta, Szybka, +Mimo prostoty pozwala pokombinować;
  • Minusy: -Prosta ;)
  • Rekomendacja: Świetnie sprawdzi się jako gra rodzinna albo przerywnik między "cięższymi" pozycjami. Dobra także na rozpoczęcie przygody z planszówkami.

 W wypożyczalni:

  • Cena wypożyczenia jednorazowego: 9,- zł
  • Grupa abonamentowa w LimonkaGames: Start (69,- zł)

© 2013-14 Limonka Paweł Teterycz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Web: studiolimonka.pl

Początek strony