Chcesz wiedzieć więcej o Wypożyczalni?

Sprawdź naszą ofertę

Tutaj znajdziesz

System rezerwacji gier

Sprawdź nadchodzące imprezy

Zaproszenia
 

W Auli Spadochronowej SGH ciemną nocą...

W nocy z 24 na 25 maja wraz z LimonkaGames miałem przyjemność współtworzyć Noc Gier Planszowych w Auli Spadochronowej SGH. Jak widać na poniższych fotkach nieco spartańskie warunki absolutnie nie zniechęciły amatorów planszówek :)

 

 

 

Z zasobów udostępnianych przez LimonkaGames zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się trzy, można rzec, megahity:

  • Dominion - prosty do nauczenia, ale dający sporo satysfakcji i pozostawiający wbrew pozorom sporo miejsca do optymalizacji strategii :) Pomimo niskiej bariery wejścia to nie jest gra stworzona dla dzieci ;)
  • Gra o Tron - rewelacyjna gra wymagająca jednak poświęcenia kilku godzin na rozgrywkę. Sześciu lordów Westeros było na tyle zdesperowanych, by próbować ogarnąć instrukcję bez tłumaczenia. Ostatecznie z niewielką pomocą rozpoczęli starania o Żelazny Tron :) Ileż było emocji... ;)
  • 7 Cudów Świata - gra nieco dłuższa w tłumaczeniu od Dominiona, ale za to szybsza w rozgrywce. Jak się okazało znalazła wielu amatorów :)

Wypożyczane były też pozycje klasyczne jak np Small World (ach te latające trolle ;) ), Carcassonne czy Osadnicy z Catanu.

Impreza trwała od 20:00 24 maja do 02:00 25 maja, więc można powiedzieć, że 2 dni :) w trakcie których nieco ochrypłem od tłumaczenia zasad ;) Złośliwcy twierdzili, że to z przepicia... ;) Dla porządku mogę wspomnieć, iż jedyne "piwko" zaliczyłem próbując zamordować szeryfa (jako rasowy bandyta) w Bang - szybko zginąłem jednak pomimo wysiłków kamratów ;)

© 2013-14 Limonka Paweł Teterycz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Web: studiolimonka.pl

Początek strony