Chcesz wiedzieć więcej o Wypożyczalni?

Sprawdź naszą ofertę

Tutaj znajdziesz

System rezerwacji gier

Sprawdź nadchodzące imprezy

Zaproszenia
 

Instrukcja (PL), Recenzja: GamesFanatic (PL), Wideorecenzja: The Dice Tower (EN)


Plansza gracza - Bora Bora

Przetrwać w chaosie

Jeżeli miałeś/aś już okazję poznać wcześniejsze gry Felda, wiesz mniej więcej czego się spodziewać po Autorze ;) Tym razem jednak odczucie mnogości dostępnych wyborów i wzajemnych zależności jest dosłownie porażające :) Nie twierdzę, że to źle - natomiast po pierwszym przeczytaniu instrukcji osiągnąłem jedynie mgliste pojęcie na temat tego do czego powinienem dążyć w Bora Bora. A właściwie inaczej - oczywiście (jakżeby inaczej) trzeba zdobywać punkty, lecz w jaki sposób?

Plansza w trakcie gry - Bora Bora

Gorąco polecam przeczytanie podlinkowanej powyżej recenzji z serwisu gamesfanatic. Niemal idealnie oddaje moje własne wrażenia z rozgrywki. Bora Bora sugerowałbym przede wszystkim doświadczonym graczom szukającym szerokiego pola do optymalizacji a także lubiącym .... częste zmiany planów :) - ale jednocześnie "szybkomyślącym". W towarzystwie "analityków" gra może potrwać dość długo... ;)

Wszystkim natomiast powinno spodobać się wykonanie. Wprawdzie, jak dla mnie, klimat gry jest tyleż polinezyjski co chińczyka chiński, lecz samo choćby spojrzenie na planszę pozwala poczuć nadmorską bryzę na twarzy ;) Aż chce się na urlop, nawet jeśli nieco mniej egzotyczny ;)


W skrócie:

  • Plusy: + Duża liczba możliwych strategii, spory wybór akcji do wykonania, + Piękne, klimatyczne wydanie;
  • Minusy: - Trudna do ogarnięcia nawet dla średniozaawansowanego gracza, - Mnogość opcji działania w zestawieniu ze sporą dawką losowości może sprawiać wrażenie chaosu ;)
  • Rekomendacja: Polecam doświadczonym graczom poszukującym wyzwań optymalizacyjnych.

 W wypożyczalni:

  • Cena wypożyczenia jednorazowego: 18,- zł
  • Grupa abonamentowa w LimonkaGames: Premium (199,- zł)

© 2013-14 Limonka Paweł Teterycz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Web: studiolimonka.pl

Początek strony