Planszoholicy w Padbarze 18.06.2014Róże, rajd pancerno-motorowy i Ankh-Morpork o bitwach kosmicznych nie wspominając

Wprawdzie nawet do Padbaru dotarły Mistrzostwa Świata, ale jednak znaleźli się chętni na planszowanie Uśmiech Tym razem w dużej mierze wojenne.

 

 

 

 

 

 

 

Sun of York

Zaraz po wejściu wpadłem na Wojnę Róż którą prowadzili Berem z Czmielonem.

Sun of York: Berem, jak przystało na Yorka, co chwila wykrzykiwał do Czmielona - No teraz Cię zniszczę! ;)
Berem, jak przystało na Yorka, co chwila wykrzykiwał do Czmielona - No teraz Cię zniszczę! Puszcza oczko
Sun of York: Piechota wsparta łucznikami atakuje...
Piechota wsparta łucznikami atakuje...
Sun of York: Żetony strat
Żetony strat

Orzeł i gwiazda

Nieco później doszło do długo oczekiwanej kontynuacji kampanii rozpoczętej dawno temu - a dokładnie wtedy. Na froncie północnym wojska sowieckie prące w kierunku Brześcia stanęły w obliczu zagrożenia odcięciem. Wkrótce polskie wojska z frontu południowego przy udziale ciężkiej artylerii wsparły towarzyszy z północy zdobywając Łuniniec co doprowadziło do pozbawienia zaopatrzenia czerwonoarmistów znajdujących się bardziej na zachód. W tym samym czasie w efekcie rajdu pancerno-motorowego Polacy przeprowadzili skuteczny manewr okrążający na wschód od Mińska wykorzystując lokalną przewagę. W toku dalszych działań kilka sowieckich jednostek zostało wyeliminowanych w warunkach braku zaopatrzenia.

Na froncie południowym sytuacja sowietów również zaczęła się pogarszać. Po pierwszej przegranej bitwie pod Hajsynem Polacy wzięli rewanż i korzystając ze wsparcia czołgów rozbili główne siły broniące miasta. Resztki KonArmii na zachód od Hajsyna zostały odcięte od zaopatrzenia. Mimo desperackich prób odbicia miasta Wojsko Polskie utrzymało kontrolę nad regionem doprowadzając do eliminacji kolejnych sowieckich jednostek.

Ostatecznie Lenin doszedł do wniosku, iż wobec wykrwawienia sił na obu frontach, niezbyt korzystnej dyslokacji wojsk oraz osiągnięcia przez Polaków 10 punktów zwycięstwa pora ogłosić kapitulację.

Po polskiej stronie zapanowała ogólna radość zwłaszcza, iż ofensywne operacje w ciągu pierwszych dwóch rund pochłonęły 10 kart, których brak później mógł się okazać dotkliwy. Warto też zaznaczyć, że pech rewolucyjny zestawił wyjątkowo bogate w karty bitewne obie polskie ręce z raczej średnio wartościowymi sowieckimi, co mocno ograniczało im możliwości manewru.

Orzeł i gwiazda: Front północny tuż przed polską ofensywą. Wprawdzie nie znad Wieprza...
Front północny tuż przed polską ofensywą. Wprawdzie nie znad Wieprza...
Orzeł i gwiazda: Sytuacja w połowie gry.
Sytuacja w połowie gry.

Ankh-Morpork

Wiele działo się nie tylko na frontach wojen, lecz także np. na Niewidocznym Uniwersytecie :) Świat Dysku to nie tylko świetny cykl powieści o czym Planszoholicy wiedzą od dawna Uśmiech 

Ankh-Morpork: Borro usiłuje zapanować nad chaosem...
Borro usiłuje zapanować nad chaosem...
Ankh-Morpork
Ankh-Morpork

Burning Suns

Z protopypem Burning Suns pojawił się Thanatos wciągając do rozgrywki w tę wielce oryginalną grę kolejnych graczy Uśmiech

Burning Suns: W oczy rzucają się między innymi uchwyty na karty
W oczy rzucają się między innymi uchwyty na karty
Burning Suns: Kartoniki w stojakach zastępują plastikowe jednostki.
Kartoniki w stojakach zastępują plastikowe jednostki.

 


Ciekawe, co się będzie działo za tydzień!

© 2013-14 Limonka Paweł Teterycz. Wszystkie prawa zastrzeżone. Web: studiolimonka.pl

Początek strony